Dobrý deň,
Obraciam sa na všetkých, ktorí máte skúsenosť s šikanou na pracovisku (mobbingom) a boli by ste ochotní sa o ňu podeliť a prispieť k jeho výskumu. Som študentkou psychológie a sociológie na Masarykovej Univerzite v Brne a v svojej diplomovej práci sa venujem formám rezistencie voči mobbingu. Teda tomu, aké stratégie odporu, či obrany aktéri využívajú v snahe odolávať mu a mierniť jeho dopady, či ho úplne odstrániť. Výskum bude mať formu individuálnych rozhovorov, ktoré môžu prebehnúť na osobnom stretnutí, ale aj telefonicky, či prostredníctvom internetu (Skype). Všetkým účastníkom je zaručená anonymita, a tiež im rada poskytnem kópiu výslednej práce.
Táto výzva je aktuálna do zmazania, preto ma neváhajte kontaktovať.
Na spoluprácu sa teší,

Mária Vitková

 

Pozor! – aktuálna poznámka:

Autorka tejto výzvy už svoj výskum pre potreby DP uzavrela a sľúbila svoju prácu poskytnúť všekým záujemcom,  príp. túto zverejniť aj na niektorých webových stránkach. Ak nám pošle odkaz, radi ho zverejníme aj na tomto mieste a dúfame, že sa tomuto tématu bude venovať aj v budúcnosti.

P. Beňo

1 komentář

  1. ahoj Maria, „rezistencia voci mobbingu“… velmi nestastna formulace.
    Nikto neni rezistentni vuci mobbingu, rezistence neni.
    utok Mobbingem se da „osetrit“, „zvladnout“ pouze protiutokem, a to pouze legislativnim nastrojem !
    Jinak je to utrpeni.
    Mobbovanemu Jeste zustava unik, odchod na jine misto, a dokonale zahlazeni stop po sobe, aby mobber nevedel kam mobbovany odchazi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *